Dekorace
Florbal chlapci - 1. místo v okrese

Florbal chlapci - 1. místo v okrese

Publikováno: 14.12.2023 Autor(ka): Jan Gregar
Další florbalový turnaj, další první místo. Chlapci z šestých a sedmých tříd navázali na své starší spolužáky a i oni postoupili do krajského kola. Ani tentokráte neokusili hořkost porážky. 
 
Turnaje v Červené Vodě se zúčastnilo celkem šest týmů. Týmy byly rozděleny do dvou skupin po třech, přičemž první dvě družstva z každé skupiny postupovala do play off. 
 
V prvním zápase, který jsme sehráli se ZŠ Jablonné nad Orlicí, jsme si letos poprvé vyzkoušeli, jaké to je v průběhu zápasu prohrávat, což se nám v okrskovém kole nestalo. Naštěstí se kluci z první obdržené branky nesesypali, naopak začali bojovat ještě více a odměnou jim byl obrat a vítězství 3:1. 
 
Ve druhém zápase jsme se utkali s týmem ZŠ Ústecká z České Třebové. Ačkoliv jsme se dostali rychle do vedení 3:0, tak výborně hrající Třebováci dokázali utkání srovnat a rozhodovat tak musely nájezdy. V nich se našim střelcům dařilo více než střelcům soupeře, které svým výborným pohybem vychytal Honza Hlásecký.
 
V semifinále nás čekalo domácí družstvo z Králík. Kluci plní motivace do tohoto utkání vkročili velmi aktivně a jak se říká, padalo jim tam, na co sáhli. Toto utkání jsme nakonec zvítězili až neuvěřitelným výsledkem 10:0. 
 
Ve finále jsme se utkali s týmem z Lanškrouna, který stejně jako my, prošel do finále bez porážky. Posilněni předchozím vítězstvím jsme do zápasu vstoupili velmi aktivně a sebevědomě. Odměnou nám bylo poločasové vedení 1:0. Druhý poločas jsme pokračovali v dobrém výkonu a brzy zvýšili na 2:0. Soupeře však ani druhý gól nezlomil, naopak spíše nakopl a dokázal korigovat skóre na 2:1. I naše reakce na tento gól však přišla brzy a proměněním jedné z mnoha šancí jsme opět získali dvoubrankový náskok. V posledních vteřinách ještě musela naše obrana včele s brankářem čelit tlaku soupeře. S tlakem jsme si však zkušeně poradili a v utkání tak zvítězili 3:1.
 
Klukům patří obrovská pochvala za předvedený sportovní výkon. Nejen že všichni kluci makali na stodeset procent, ale i výborně plnili pokyny, které jsme si vždy před utkáním řekli. Velmi potěšující bylo opět i jejich chování, a to jak při samotných zápasech, tak i během celého dne. Odměnou pro kluky za vše výše zmíněné je  postup do krajského finále, které by se mělo konat koncem března v Pardubicích. 
 
Školu reprezentovali: Hlásecký Jan, Prášek David, Jiruf Šimon, Kopecký Štěpán, Hájek Jeremiáš, Janeba Viktor, Rejman David, Bartheldy Matyas, Peterka Matěj, Macháček Vít, Novák David