Informace k zápisu do 1. ročníku

Publikováno: 14.3.2022 Autor(ka): Zdena Müllerová

Vážení rodiče, milí předškoláci,

pokud jste si vybrali pro plnění povinné školní docházky naši školu, tak právě pro Vás v této chvíli spouštíme ZápisyOnline, kde si můžete už teď vyplnit elektronickou přihlášku a zarezervovat si termín a čas zápisu. Zápis bude probíhat v pátek 8. dubna 2022 od 14:00 do 18:00 hodin a v sobotu 9. dubna 2022 od 9:00 do 11:30 hodin. Pokud vyplníte elektronickou přihlášku, dostanete informační e-mail ze školy a my Vám následně na e-mail pošleme další formuláře, které od Vás budeme potřebovat vyplnit a spolu s kopií rodného listu poslat zpátky na adresu reditelna@zschocen.cz. Pokud formuláře předem nevyplníte a nepošlete, nic se neděje, jen musíte počítat s tím, že se při zápisu zdržíte ve škole o 20-30 minut déle.

Nevyžadujeme, aby dítě bylo osobně přítomné u zápisu, ale myslíme si, že se jedná o důležitý okamžik v jeho životě a že by o tento prožitek nemělo přijít. Pokud máte zájem o zařazení dcery nebo syna do skupiny s rozšířenou výukou jazyků, pak je jeho osobní přítomnost při zápisu nezbytná, protože součástí zápisu bude i Kern-Jiráskův test, na základě kterého posoudí odborníci (dětstký psycholog a speciální pedagog), zda je pro dítě vhodné, aby začalo se studiem cizího jazyka spolu s nástupem do školy. Nebojte se, nejde o test v pravém slova smyslu, děti budou kreslit, vybarvovat a dokreslovat.

Elektronickou přihlášku najdete zde. Pokud chcete žádat o odklad povinné školní docházky, je potřeba v přihlášce zaškrtnout políčko, že budete žádat o odklad!

Odklad povinné školní docházky bude probíhat stejnou formou jako zápis do 1. tříd, tedy v termínu od 8. do 9. 4. 2022 osobně ve škole. V tomto případě se děti samotného zápisu osobně zúčastnit nemusí. Co je nutné doložit k žádosti o odklad: žádost o odklad (viz ZápisyOnline), doporučení školského poradenského zařízení/speciálně-pedagogického centra k odkladu – lze dodat dodatečně, doporučení dětského lékaře k odkladu – lze dodat dodatečně.

Zápis do školní družiny bude probíhat při zápisu do školy. Všichni žáci přijatí do 1. ročníku budou v případě zájmu přijati k zájmovému vzdělávání.

Třídními učitelkami budou Jana Adamcová, Lenka Musilová a Lucie Kováčová. Do formulářů, které Vám pošleme po vyplnění elektronické přihlášky, můžete uvést do poznámky, které paní učitelce dáváte přednost, příp. bez kterých spolužáků ze školky si Vás potomek nedokáže představit chodit do školy:-).

Těšíme se na Vás a hlavně na Vaše děti.