Dekorace
Jak poznat nové kamarády?

Jak poznat nové kamarády?

Publikováno: 18.5.2023 Autor(ka): Pavlína Hájková

Ve čtvrtek 18. května se žáci třídy 5.A zúčastnili sportovně naučného setkání malotřídních škol Pardubického kraje. Pozvánku na akci do Dobříkova získala i naše spřátelená škola. 

 

 

Organizátory této velké akce byly obec Dobříkov, MŠ a ZŠ Dobříkov. Setkání škol se zúčastnily: České Heřmanice, Zálší, Knířov, Sruby, Dobříkov, Zámrsk, Vraclav, Choceň, Tisová, starostové nebo zástupci obcí a měst a pan L. Valtr. 

Smíšená družstva žáků plnila sportovní disciplíny, např. jízdu obratnosti a zručnosti na koloběžkách, hrála líný i stolní tenis, zdokonalovala si ,,fyzičku" na venkovních posilovacích strojích, předváděla zajímavé sestavy s obručemi ,,hula, hula", skákala přes švihadla a házela na cíl. Nejsilnějším sportovním zážitkem byl ovšem turnaj šestičlenných smíšených družstev ve florbalu. Choceňský florbalový tým, ve složení: Máťa Peterka, Šíma Jiruf, Víťa Hubálek, Táďa Hubáček, Vojta Kroupa a Tom Vávra, obsadil 1. místo. Gratulujeme! ,,Naši zlatí hoši" strhli lavinu fanoušků a roztleskávaček, žáci navazovali nová přátelství a vše probíhalo v duchu fair play. Mezi další zajímavé aktivity patřily vědomostní kvízy, setkání se zástupci Lesů ČR, Policie ČR, HZS a RZS. Výkony dětí byly odměněny nejen věcnými dárečky, medajlemi a poháry, ale také výborným řízkem s chlebem. Počasí nám přálo a zážitků je mnoho.