Karel IV.

Publikováno: 27.10.2022 Autor(ka): Pavlína Hájková

V pondělí 24.10. se žáci 5.A zúčastnili besedy a workshopu v městské knihovně. Téma bylo opravdu ,,velké", král a císař Karel IV. - Otec vlasti.

Žáci si nejdříve poslechli zajímavé informace o Karlu IV. a shlédli řadu obrázků v prezentaci o našem Otci vlasti. Dále jejich program pokračoval ve skupinových aktivitách při workshopu. Skupinky pracovaly v příjemném prostředí dětské knihovny, obklopeny velkým množstvím zajímavých knih a publikací. ,,Malí historikové" vytvářeli vlastní prezentace o Karlu IV., využívali připravené materiály k vyhledávání informací, plnili úkoly, řešili kvízy, stříhali a lepili obrázky k významným památkám a seznamovali se s novými poznatky o Karlu IV. Závěrečné prezentace skupinových prací proběhly ve škole. Žáci z nich vytvořili ve své třídě zajímavou výstavu. Děkujeme paní Plhákové, autorce besedy, za příjemné zážitky s Karlem IV.