Krajské florbalové poháry jsou naše

Publikováno: 22.3.2023 Autor(ka): Karel Syrový

Ve středu 22.3.2023 jsme s dětmi ze 6. a 7. ročníku vyrazili do Pardubic změřit síly s nejlepšími školami z okresů v Pardubickém kraji.  Dařilo se nám více než dobře a k úplnému ideálu nám nechybělo mnoho.

V dívčím týmu nám chybělo několik hráček z okresního kola. Přesto si naše děvčata počínala suverénně. V konkurenci základních škol z Pardubic a Svitav, nenalezla soupeře. S výsledky 7:1 respektive 11:0 si došla pro zasloužené první místo.

Naši hoši se museli obejít bez našeho klíčového obránce z okrskového respektive okresního kola Romana Šulce. Lehká nejistota v zadních řadách byla znát. Na druhou stranu jsme posílili o Matyase Bartheldyho a Tomáše Hozáka.

První zápas s Jaroměřicemi byl do poslední chvíle vyrovnaný, ale tři sekundy před koncem rozhodl krásnou ranou k tyči ze střední vzdálenosti náš bek Tomáš Vích a stanovil tak konečný výsledek 4:3. V dalším zápase jsme si pohlídali vítězství 4:0 se Slatiňany. V posledním zápase nám k celkovému prvnímu místu stačila remíza. Dobře rozehraný zápase, ve kterém jsme vedli 3:1,se nám bohužel nepodařilo dovést do vítězného konce (3:5).

Super týmový výkon podpořený skvělou hrou našeho kapitána a nejlepšího střelce Ondřeje Kubíčka nás nakonec dovedl k celkovému druhému místu. I když bylo na klucích vidět zklamání po posledním prohraném zápase, nemusí se za svoje výkony vůbec stydět.

Umístění v obou ketegoriích jsou krásná a my moc děkujeme všem našim žákům/žákyním za příkladnou reprezentaci školy. Republikové kolo se bohužel pro naše děvčata nekoná, určitě by z toho byl pěkný výsledek.

Sestava chlapci: Matyas Bartheldy, David Prášek, Kamil Valach, Lukáš Valach, Jan Hlásecký, Jeremiáš Hájek, Tomáš Vích, Tomáš Hozák, Ondřej Kubíček, David Kysilka

Sestava dívky: Veronika Komárková, Justýna Šigutová, Alena Hofmanová, Adéla Mikulecká, Klára Pinkasová, Kristýna Bargelová, Jana Tvarůžková, Sofie Novotná