Malé ohlédnutí za akcí Pěšky do školy.

Publikováno: 23.9.2022 Autor(ka): Pavlína Hájková

16.- 22.9. se naše škola zapojila do 6. ročníku motivační osvětové kampaně Pěšky do školy. Jedním z cílů výzvy bylo co nejvíce omezit zbytečnou automobilovou dopravu v bezprostřední blízkosti školy a umožnit tak školní komunitě zakusit bezpečný prostor před školou. Děkujeme Vám všem, kteří jste náš projektový týden podpořili! Nikdy není pozdě na dobrá rozhodnutí!

Oceňujeme žáky, kteří do školy chodí pěšky, jezdí na kole či koloběžce a dodržují všechna pravidla bezpečného chodce i cyklisty. I letos se děti z 1. stupně zúčastnily akce na mobilním dopravním hřišti, za spolupráce BESIPU. Někteří školáci využívají k cestě do školy hromadnou dopravu v kombinaci s pěší chůzí. i jim patří velká pochvala. Přestože nám počasí během posledních dní nepřálo a téměř každé ráno jsme viděli ,,přehlídku" pestrobarevných deštníků, neodradilo nás to! V jednotlivých třídách probíhaly programy s dopravní i environmentální tematikou, tvořivé i hravé aktivity. Děti se také mohou s rodiči zapojit do soutěže o hodnotné ceny a koloběžku. Letáček s pravidly soutěže získají ve škole. Držíme palce!

Přejeme příjemné podzimní dny, pevné zdraví a hlavně bezpečně!