Návrat žáků 1. stupně od 12. 4. 2021

Publikováno: 7.4.2021 Autor(ka): Zdena Müllerová

Podle pokynů MŠMT se začnou od pondělí vracet žáci 1. - 5. ročníku rotačním způsobem do školy k prezenční výuce. Při rozdělení tříd 1. stupně do dvou skupin jsme se snažili zohlednit to, aby sourozenci měli prezenční výuku v jednom týdnu, aby rodiče nemuseli zajišťovat hlídání z týdne na týden pro jedno nebo druhé dítě školou povinné.

Od 12. 4. do školy prezenčně nastoupí: 1.A, 2.A, 3. B, 4. B, 5. A, 5. B a 5. C.

Od 19. 4. do školy prezenčně nastoupí: 1. B, 2. B, 2. C, 3. A, 4. A, 4. C a 4. D.

Podmínkou pro návrat žáků do školy je testování žáků a zaměstnanců školy 2x týdně antigenními testy. Škola bude testovat žáky na základě „Manuálu Covid-19 Testování ve školách duben 2021“, který jsme dnes obdrželi od MŠMT. Jako rodiče máte právo testování svých dětí odmítnout, toto odmítnutí nebude nijak sankcionováno, ale dítěti nebude umožněna prezenční forma vzdělávaní. Škola bude absenci evidovat jako omluvenou, nemá ale povinnost zajistit žákovi distanční způsob vzdělávání, poskytne mu pouze týdenní plán učiva, příp. po dohodě s vyučujícím individuální konzultaci.

Žáci budou v pondělí a ve čtvrtek ráno používat pouze vchod přes sportovní halu od Stromovky, který se bude otevírat v 7:40 hodin. V hale se nejprve otestují a teprve potom budou moct projít spojovací chodbou do šaten školy a následně do učebny, pokud bude test negativní, nebo je převedeme do izolační místnosti, kde počkají na rodiče, pokud bude antigenní test pozitivní. Byli bychom rádi, kdyby rodiče děti z 1. - 3. tříd doprovázeli a pomohli jim s výtěrem nosu. Nic nebrání tomu, abyste doprovodili i starší děti. Na ploše bude rozmístěno celkem sedm testovacích míst a židle v předepsaných rozestupech, na kterých žáci, příp. žáci s rodiči, počkají na výsledek testu. Žáci, kteří využívají ranní školní družinu, se otestují hned ráno za asistence paní vychovatelky a do školy přijdou kolem osmé hodiny přes hlavní vchod, tzv. čistou zónou. Během vyučování budou žáci používat chirurgickou roušku nebo respirátor.

Testování se neprovádí u žáků a zaměstnanců, kteří doloží negativní výsledek RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 nebo negativního výsledku POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 provedený na odběrovém místě, které nejsou starší 48 hod., a pokud tyto osoby nemají příznaky onemocnění COVID-19. Dále se neprovádí u žáků a zaměstnanců, kteří absolvovali z důvodu onemocnění COVID-19 izolaci minimálně v rozsahu podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví upravujícího nařizování izolace a karantény a zároveň neuplynulo více než 90 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem. Tuto skutečnost musí prokazatelně doložit (potvrzení od lékaře, lékařská zpráva, zpráva z laboratoře v listinné či elektronické podobě, atp.). Pokud ji škole nedoloží, tak se účastní testování dle harmonogramu školy.

Video návod pro použití LEPU antigenních testů

Testovací diagram

Manuál Covid-19 Testování ve školách duben 2021

Informace k provozu škol a školských zařízení od 12. dubna 2021 do odvolání