Dekorace
Obora a zámek Žleby

Obora a zámek Žleby

Publikováno: 26.6.2022 Autor(ka): Lenka Musilová

Krásné zážitky si odvezli žáci z 5.A a 5.B ze školního výletu, kdy jsme ve čtvrtek 23.6. navštívili oboru a zámek Žleby.

V ukázkové části obory jsme viděli stádečko laní s jelenem a kolouchy. V expozici dravců a sov jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí o jejich životě v přírodě. V letové ukázce jsme poznávali raroha, káně, luňáka, několik orlů, supa, krkavce, dále sovy naší přírody od sýčka po výra a  poštolky. Na závěr jsme si vyzkoušeli střílení z luku a nechyběla na památku ani fotografie s dravcem.
Na zámku - sídle Auerspergů, jsme viděli rozsáhlé sbírky zbraní, luxusního nábytku a originální předměty denní potřeby. Prohlédli jsme si pracovní salónky, knihovny, ložnice, jídelny a kuchyň. 
Všichni jsme si náš poslední výlet na 1. stupni moc užili.