Dekorace
Od pondělí se nám bude o  trochu lépe dýchat!

Od pondělí se nám bude o trochu lépe dýchat!

Publikováno: 14.3.2022 Autor(ka): Zdena Müllerová

Konečně jsme se dočkali zrušení povinnosti nosit roušky a respirátory ve společných prostorách školy a školní jídelny. Zrušení povinnosti platí jak pro žáky, tak pro učitele.

Ani v nejčernějších myšlenkách jsme si nepředstavovali, že k tomu dojde v době, kdy budou ruští agresoři bombardovat v cizí zemi obydlené části měst, že budou na Ukrajině zabíjet ženy, děti a seniory. Válka na Ukrajině vyhnala mnoho lidí z vlastních domovů, kteří se snaží zachránit si alespoň holý život. 

Jsme rádi, že si někteří rodiče vybrali naši školu a první čtyři ukrajinské děti - dva Sašové (5. a 8. ročník), Anna (4. ročník) a Kira (3. ročník),  jsou od minulého týdne součástí třídních kolektivů a naši žáci je přijali moc hezky a věříme, že všechno společně zvládneme.

Chtěli bychom požádat, pokud doma někomu přebývá starší školní aktovka nebo penál, příp. oblečení nebo boty, které jsou vlastním dětem malé a přitom jsou zachovalé a daly by se ještě nosit do školy (oblečení ve vel. 128 - 164, boty 23 - 39), přineste je prosím do školy a my zprostředkujeme jejich předání. Nechceme ve škole vytvářet další místo humanitární sbírky, ale chceme cíleně pomoci těm našim ukrajinským dětem. Víme, že další děti nastoupí v průběhu několika dalších dní.

P.S. Poznáte na fotografii, který z „karbarníků“ je první den v české škole?