Osočování a nadávky ze strany rodičů

Publikováno: 15.2.2022 Autor(ka): Zdena Müllerová

Pevně věříme, že pondělní testování bylo opravdu to poslední, že omikron vytlačil všechny nebezpečnější mutace viru a že se všichni budeme moct volněji nadýchnout. Nařízení se postupně ruší, v celé společnosti se rozvolňuje, proto mi v této době přijde zbytečné, že dochází k útokům ze strany rodičů vůči škole a vůči vedení. Nošení roušek a testování zase začalo plnit stránky facebooku, ačkoli původní iniciátorka své příspěvky vymazala.

Do diskuzí na facebooku se nepouštím, protože nikam nevedou, ale vedu hodinové diskuze s rodiči, kteří nesouhlasí s ničím, co nařídila předchozí i tato vláda. Dnes mě jeden otec do telefonu nazval „Covidkou“ , byl hrubý, nadával mi a vypadalo to, že si karantény vymýšlím schválně včetně nařízených hygienických opatření. Chtěla bych Vám všem připomenout, že jsme státní škola a podléháme všem vládním nařízením. Nikdo z nás se nechová jako dozorce, ani Vašimi slovy „nerveme“ žákům u vstupu do školy na ústa roušky. Žáci nosí roušky jen ve společných prostorách, aby chránili jeden druhého, během vyučování jsou bez roušek a všichni se těšíme, až je budeme moct odložit úplně. Určitě v naší škole nemáme přísnější opatření než ve všech ostatních základních školách.

Jsme pyšní na to, jak jsme zvládli vyučování v těchto podmínkách, karantény, izolace a hybridní výuku, učitelům, vychovatelkám i asistentkám patří poděkování, ne nadávky. Mnozí museli několik týdnů kromě hybridní výuky zvládat učit i třetinu hodin nad svůj vlastní úvazek, abychom nemuseli zavřít školu.

V těchto složitých podmínkách na přelomu ledna a února „vyjeli“ naši osmáci a deváťáci čtyřikrát na zdokonalovací lyžařský výcvik s lyžemi a snowboardy do zimního sportovního střediska v Říčkách v Orlických horách. Po nesčetných peripetiích odjely po pololetních prázdninách na zimní školu v přírodě i šesté třídy. Kvůli karanténám ve dvou šestých třídách jsme o jeden den posunuli odjezd i příjezd ze Šajtavy a „Áčko“ mohlo odjet za ostatními až ve středu ráno, ale i přes tyto komplikace se zimní škola vydařila. V neděli odjela první parta páťáků (5.C a 5.D), všichni zdraví, všichni s negativním testem, všichni v termínu, prostě paráda!

Buďte prosím soudní a nepřipisujte nám moc, kterou nemáme. Děkujeme všem rodičům, kteří nám věří, že se pro jejich děti snažíme dělat to nejlepší, co v dané chvíli dělat můžeme.