Dekorace
Po stopách B. Němcové a B. Smetany

Po stopách B. Němcové a B. Smetany

Publikováno: 20.12.2023 Autor(ka): Renata Vinzensová

...... dmýchat, chmýří, nachomýtnout se, Litomyšl. Vyjmenovaná slova po M zná každý třeťák, tudíž jsme se rozhodli prozkoumat to poslední z nich.

Jako správní vlastenci a milovníci Pardubického kraje jsme se vydali poznávat krásy tohoto sousedního města.

Nejprve naše kroky vedly k zámku, kde děti horlivě hledaly na jeho psaníčkách klíč, u pivovaru jsme si zanotovali Vltavu od jednoho z našich nejlepších skladatelů. V klášterních zahradách se děti trochu styděly u lehce obnažených soch Olbrama Zoubka.

Na náměstí jsme spěchali hned za dvěma působišti  B. Němcové - spisovatelky, od které jsme si přečetli pohádky a dětskou Babičku. Poté jsme se zvěčnili  ještě jednou s Bedřichem. Celou exkurzi nás provázely soutěžní úkoly a jako odměna za ně nás čekal litomyšlský bazén.