Podpora Ukrajině

Publikováno: 3.3.2023 Autor(ka): Zdena Müllerová

Národní ústav podpory zdraví připravil projekt, jehož cílem je zlepšit duševní zdraví dětí ve věku 10 - 14 let na českých základních školách, posílit jejich psychickou odolnost, pomoci jim vyrovnat se s traumatem, předcházet psychickým potížím a získat informace o tom, kde hledat pomoc v případě problémů. Součástí projektu byla literární a výtvarná soutěž dětí.

Vzdělávací intervence jsou určeny dětem a jejich rodičům z Ukrajiny pobývajícím v České republice, jejich českým spolužákům, učitelům a dalším pracovníkům ve školství. Projekt podává pomocnou ruku při integraci ukrajinských uprchlíků do českého prostředí. Na projektu  se podílejí odborníci na duševní zdraví dětí a adolescentů Národního ústavu duševního zdraví za podpory UNICEF a Světové zdravotnické organizace.

V pátek 24. 2. 2023 proběhlo v Praze za účasti dětí, které do soutěže poslaly své práce, vyhodnocení žákovských prací. A jaká byla naše radost, když mezi oceněnými byli i naši dva žáci, to si asi umíte představit. Práce poslalo z naší školy celkem 11 ukrajinských žáků a mezi oceněnými byla Darynka Ninichuk ze 2.B a Kyrylo Vahin z 8.A.

Děkujeme všem za reprezentaci školy a odměněným blahopřejeme.