Pokyny k pondělnímu návratu žáků

Publikováno: 11.4.2021 Autor(ka): Zdena Müllerová

V pondělí přijdou žáci do školy přes vchod do sportovní haly a pak už se budou řídit pokyny učitelů. Hlavní vchod do školy bude zamčený. Žáci, kteří prodělali covid-19 a mají potvrzení z KHS písemné nebo zprávu v mobilu, přijdou do školy bočním vchodem kolem kanceláře, kde se tímto potvrzením prokáží. A žáci, kteří přijdou do ranní družiny, budou otestovaní v družině a do školy je přivede paní vychovatelka bočním vchodem kolem kanceláře.

• U žáků je přítomnost na prezenční výuce podmíněna účastí na testování. Žákům, kteří mají pozitivní výsledek testování nebo se testování neúčastní, je nadále zakázána osobní přítomnost na vzdělávání.
  • Pokud se žák neúčastní prezenčního vzdělávání z důvodu neúčasti na testování, škola bude absenci evidovat jako omluvenou. Při této omluvené absenci škola sice nemá povinnost zajistit žákovi distanční způsob vzdělávání dle zákona, ale poskytne mu přiměřenou formu studijní podpory.
  • Žák nebo student nemůže být nucen k účasti na testování a neúčast na testování nemůže být jakkoliv sankcionována. Důsledkem neúčasti je pouze nemožnost účasti na prezenčním vzdělávání.

Pokud v pondělí proběhne všechno bez komplikací, bude ve čtvrtek organizace testování stejná. Sledujte webové stránky, kde budeme zveřejňovat nejnovější informace.