Předškoláci u nás ve škole

Publikováno: 21.3.2022

V posledních dnech naši školu navštívilo více než 60 předškolních dětí z choceňských mateřských škol. Nejprve si budoucí prvňáčci obhlédli všechny první třídy a poté zůstali jednu vyučovací hodinu v jedné z nich.

Zažili, jaké to je sedět v lavici, učit se novým dovednostem ve školním prostředí, spolupracovat se svými vrstevníky i o rok staršími dětmi, plně se soustředit celou hodinu a zaměřit se na daný výukový úkol. Někteří si vyzkoušeli první písmena, číslice, skupinový úkol a nebo se třeba naučili novou písničku od prvňáčků. Za svou píli si každý odnesl drobný dárek, který pro malé návštěvníky připravili naši zkušení páťáci.

Jsme moc rádi, že jsme mohli takovou návštěvu zprostředkovat a věříme, že se díky nahlédnutí do školního prostředí budoucí prvňáčci těšit do školy ještě víc!

Za 1. stupeň,

Jakub Diblík