Přísnější lockdown od pondělí

Publikováno: 27.2.2021 Autor(ka): Zdena Müllerová

V pátek 26. 2. pozdě večer vyhlásila vláda nová opatření, která se školy přímo dotýkají. Od 1. 3. 2021 je na tři týdny zakázaná osobní přítomnost žáků ve škole, tentokrát nařízení platí i pro žáky 1. a 2. ročníku. Výuka ve všech ročnících bude v příštích týdnech probíhat distanční formou.

Služba u vchodu pro rodiče a žáky bude fungovat i nadále, ale omezíme dobu, po kterou si rodiče a žáci budou moci věci vyzvednout. Škola bude zajišťovat službu v pracovní dny od 10:00 do 14:30 hodin.
Osobní přítomnost žáků ve škole je zakázaná, takže není možné zvát žáky na doučování nebo jinou prezenční výuku ve škole.

Informace k ošetřovnému: Podle nových pravidel škola již nevyplňuje žádné potvrzení. Informace najdete např. na těchto stránkách https://www.cssz.cz/web/cz/aktualni-informace-k-osetrovnemu

Školní jídelna bude dál v provozu, protože vaří i pro cizí strávníky. Žáci mají možnost při distanční výuce využít stravování, ale pouze do jídlonosičů. Provoz školní jídelny příští tři týdny bude od 10:45 do 13:15 hodin. O tomto víkendu je otevřený objednávací systém školní jídelny až do neděle do 19:00 hodin. Do této doby mohou rodiče, resp. žáci, oběd na příští týden (tedy i na pondělí) nejen objednat, ale hlavně i stornovat.

Děkujeme všem rodičům za spolupráci, distanční výuka je náročná pro všechny. Věříme, že škola bude zavřená JEN ty tři týdny, že se epidemická situace zlepší a koncem března se žáci začnou do školy postupně vracet. Všem hodně zdraví a pevné nervy!