Příspěvek SRPŠ

Publikováno: 29.3.2021 Autor(ka): Zdena Müllerová

Během minulého týdne se ozvali jedni rodiče s dotazem, zda je vhodná doba na vybírání příspěvku SRPŠ, když děti jsou skoro celý rok doma, a dnes se na nás obrátila jedna maminka s dotazem, na co příspěvek použijeme, když žáci nejsou ve škole. Protože tato otázka může zajímat i ostatní rodiče, použiji vysvětlení, které jsem rodičům posílala na jejich přímý dotaz, a zveřejňujeme ho i tady na stránkách.

Příspěvek odsouhlasili zástupci SRPŠ a v každém roce se využije k nákupu potřebných věcí pro žáky. V jednom roce vyčerpáme více peněz na odměny, startovné nebo cestovné žáků, v jiném roce více dovybavíme sklad sportovních potřeb běžkami, lyžáky, hůlkami, abychom mohli dětem vybavení na lyžařské výcviky půjčovat, nebo obnovíme školní dresy pro sportovní utkání, nakoupíme tretry pro žáky, kteří si je půjčují na školní závody, každoročně doplňujeme školní knihovnu o vybrané tituly pro individuální i sady stejného titulu pro třídní četbu, kupujeme materiál pro keramickou dílnu, a to všechno mají možnost využívat všichni žáci. Je to určitý způsob solidarity mezi žáky po celou dobu existence školy. Pokud má rodina ve škole více dětí, platí příspěvek pouze za jedno z nich, ale knížky v knihovně, dokonce i teď v době distanční výuky, si mohou půjčovat i jeho sourozenci, vybavení na lyže půjčíme zdarma taky všem, kteří to potřebují.
Myslíme si, že se jedná o smysluplné využití příspěvku a vyúčtování příspěvku i přehled hospodaření SRPŠ dostanou zástupci všech tříd na schůzce SRPŠ jako v každém jiném roce.