Silný emoční zážitek

Publikováno: 3.3.2023 Autor(ka): Zdena Müllerová

Ve čtvrtek 2. 3. 2023 jsme se staršími žáky zhlédli ve vysokomýtském M klubu představení, jehož protagonisty byli studenti místního gymnázia, které vypráví silný emoční příběh čtyř židovských rodin z Vysokého Mýta, jejichž členové byli deportováni do koncentračních táborů, ve kterých většina z nich našla smrt. Představení vzniklo ve spolupráci studentů gymnázia s Regionálním muzeem ve Vysokém Mýtě a diváky, mladé i starší, hluboce zasáhlo.

Studenti jsou podepsaní pod scénářem, režií, hereckým obsazením, hudebním doprovodem, kulisami i technickým zázemím divadelního představení. Jsme moc rádi, že se v realizačním týmu studentů prosadily i naše bývalé žákyně. Příběhy mladou generaci oslovily, dojaly a přinutily je zamyslet se v této složité době nad tím, jak zrůdný byl německý nacistický plán na systematickou genocidu evropského židovstva během druhé světové války, který měl být vyústěním holokaustu.

Události staré 80 let by měly bý varováním i pro dnešní svět.