Dekorace
To víte.... doba ledová je doba ledová

To víte.... doba ledová je doba ledová

Publikováno: 25.2.2024 Autor(ka): Renata Vinzensová

S panem Humlem jsme vařili mamuta s koprovou omáčkou již ve 3.B, tentokrát jsme se ve vlastivědě vydali do pravěku různými způsoby.

Hodně informací jsme se o době před miliony lety dozvěděli v minulých dnech, a tak jsme v pátek mohli naše putování započít módní přehlídkou s volbou nejlepšího pračlověka, v matematice jsme metrem měřili výšku mamuta, stateční hoši zatančili za doprovodu pravěké hudby svůj rituální tanec, ve výtvarné výchově jsme vyrobili ve skupinách chlupatou mamutici s malým mamutíkem v zádech.  Naši  filmovou Cestu do pravěku, kterou jsme při práci zlehka okem pozorovali, zažili čtyři vylosování chlapci naživo na loďce i s fotografickým aparátem. To víte, o takové dobrodružství byla mela.

Na závěr dne jsme mohli poprvé v životě ochutnat "pravé" mamutí buřty od Honzíka Zídka z jejich řeznictví. Byly...jak jinak... vynikající.