Ukliďme Česko 2021 - Ukliďme Choceň!

Publikováno: 13.3.2021 Autor(ka): Eva Mannová

Tento čas je především pro děti hodně zvláštní. Nemohou být ve škole s kamarády, nemohou sportovat ve svém klubu, nemohou na výlet, samé nemůžeš, nejde to, nesmíme...Vzhledem k situaci a všemu kolem to všichni chápeme.

Ale co vlastně můžeme? A do čeho se můžou pustit i děti?

Když chodíme nebo jezdíme po Chocni, je zde docela čisto. Ale když vyjdeme z centra Chocně k okrajovým částem, nepořádek nás provází na každém kroku. Můžeme to změnit? Každý řekne výchovou, ale jak?

Spolu s kolegyní a kamarádkou ze školy jsme se rozhodly pomoci našemu okolí a přírodě. A stačilo jen oslovit pár kamarádů, dětí ze školy (a to nejen z naší školy) a pomocnou ruku podal pan Leoš Kaňka z Technických služeb v Chocni.

Valachovi, Jiráský, Prudičovi, Mannovi, Adamcovi, Vinzensovi, Kaplanovi ze Dvořiska a Hemží sebrali obrovské množství odpadu kolem stezky, při cestách kolem silnice, z polí a  lesa...Děti se jen pohybovaly ve své části bydliště, byly na čerstvém vzduchu, hýbaly se a dělaly skvělou věc pro své okolí  přírodu. A tím pro nás všechny!

Rozum zůstává stát hlavně dětem nad tím, proč je takové množství nepořádku, proč lidé odhazují vše, co se jim nehodí mimo koš a kazí nám všem dojem z vycházek po okolí a ničí přírodu.

Teď je to ale jinak. Alespoň někde. Zkuste to taky. Stojí to za to.

Přírodu musíme chránit!