Dekorace
Vánoce v zemích EU

Vánoce v zemích EU

Publikováno: 8.12.2022 Autor(ka): Pavlína Hájková

Ve čtvrtek 8.12. se žáci 5.A zúčastnili besedy s vánoční tematikou. Dozvěděli se mnoho zajímavostí o vánočních zvycích, tradicích, legendách, pokrmech a slavnostních dnech v zemích EU.

Žáci si nejen vyslechli poutavé vyprávění paní moderátorky z Eurocentra v Pardubicích, ale i shlédli zajímavou prezentaci o oslavách vánočních svátků u našich evropských sousedů. Další aktivitou pro děti byly skupinové práce, během kterých se žáci, alespoň na krátký čas, přenesli do vánoční atmosféry různých států. Každá skupinka si vybrala zemi, která ji oslovila, zjistila co nejvíce informací a vytvořila krátkou prezentaci do pracovního listu. Na závěr nechyběl ani skupinový vědomostní kvíz. Nutno dodat, že dnes se stali vítězi všichni. Děkujeme paní lektorce za příjemně strávený předvánoční čas.