Dekorace
Vytoužený výlet 4.C do Prahy

Vytoužený výlet 4.C do Prahy

Publikováno: 19.6.2021 Autor(ka): Eva Mannová

V úterý 15.6. jsme se sešli na nádraží a společně nasedli do vlaku mířícího do Prahy. Cesta rychle ubíhala a my všichni jsme se moc těšili na naši vytouženou prohlídku Prahy.

Vše začalo projížďkou metrem, jeli jsme i pod Vltavou na Hradčanskou zastávku. Jezdící schody, druhé nejdelší v Praze (76 metrů), byly prima svezením. Vystoupali jsme nejdříve k památníku Marie Terezie a následně na Pražský hrad. Zde nás čekala prohlídka katedrály sv. Víta, všech nádvoří, Zlaté uličky. Zastávka na italské zmrzlině v zahradách Pražského hradu byla osvěžující.

Nerudovou ulicí jsme neprošli jen tak, hledali jsme a zapisovali co nejvíce domovních znamení. Na Karlově mostě jsme se kochali výhledem na Vltavu o její okolí  a obdivovali jsme sochy.  Krásně bylo vidět i Národní divadlo. Ale překvapení na nás čekalo za mostem...

V Karlově ulici jsme potkali Lucii Bílou. Byla velice příjemná, pozvala nás do svého divadla a na památku se s námi vyfotila!

Cestičkami staré Prahy jsme došli na Staroměstské náměstí a zhlédli kratičké představení na orloji. Prohlédli jsme si památník Jana Husa. Prašnou bránou jsme vešli na ulici na Příkopech, podívali jsme se do vyhlášené hračkárny Hamleys.

Občerstvení v Mc Donalds na Václavském náměstí bylo odměnou a splněním přání nás všech.

Svatý Václav na nás shlížel ze svého koně a my se vydali na cestu k nádraží.

Domů jsme se vrátili večer, unavení, ale šťastní ze skvělého výletu. I počasí vyšlo na jedničku.

Velký dík patří paní učitelce Mileně Průchové, která celou cestu den předem prošla a perfektně rozplánovala!