Zajištění péče o děti rodičů vybraných profesí

Publikováno: 1.3.2021 Autor(ka): Zdena Müllerová

V Chocni byla pověřena k vykonání péče o děti rodičů vybraných profesí Základní škola M. Choceňského. Jedná se o tyto profese: bezpečnostní sbory, obecní policie, poskytovatele zdravotních služeb a orgánů ochrany veřejného zdraví, příslušníci ozbrojených sil, zaměstnanci uvedení v § 115 odst.1 a další zaměstnanci v sociálních službách podle zákona č. 118/2006 Sb., o sociálních službách,...

sociální pracovníci zařazení k výkonu sociální práce na krajských a obecních úřadech podle zákona č. 108/2006 Sb, o sociálních službách, sociální pracovníci a další odborní pracovníci vykonávající činnosi podle zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně právní ochraně dětí,zaměstnanci určené školy nebo školského zařízení, Úřadu práce, České správy sociálního zabezpečení, MV, kteří organizují agendu pobytu cizinců, Školských zařízení pro výkon ústavní a ochranné výchovy, Zařízení školního stravování a České pošty .

Péče o děti bude probíhat na hlavní budově školy v ulici Mistra Choceňského od 1.3.2021 od 7 do 16 hodin

Žáci (školní děti) budou do školy chodit hlavním vchodem (u kostela) od 7 do 8 hodin, zazvoní na kancelář. Po příchodu do školy si vydezinfikují ruce a (při prvním vstupu jim pracovnice kanceláře ukáže třídu, kde budou žáci pobývat) odcházejí do učebny, kde se před třídou přezují a odloží si bundy, kabáty. Výuka bude probíhat od  8  do 11: 30 hodin buď podle zadání kmenové školy nebo podle zadání pedagogických pracovníků v dané třídě. Pokud bude žák pracovat online se svojí třídou, bude mu toto umožněno. je potřeba, aby měl žák s sebou svůj rozvrh hodin a zadání úkolů nebo práce na daný týden. Do školy si žáci vezmou své notebooky nebo tablety (vhodná jsou sluchátka), na kterých umí pracovat.

V 11:30 budou žáci odcházet pro oběd do školní jídelny. Je třeba si obědy zajistit ve školní jídelně a dát dětem jídlonosiče. Po obědě budou děti ve třídě, zde pro ně budou připraveny volnočasové aktivity nebo bude umožněna příprava na vyučování (vypracování úkolů a pod.).

Pokud si odpoledne děti budou vyzvedávat rodiče, budou zvonit u vchodu u silnice na zvonek školního klubu a pedagog jim dítě pošle. Žáci mohou odcházet sami, je třeba, aby tuto skutečnost rodič písemně předal pedagogovi.

Děti z mateřské školy budou do školy chodit vchodem u silnice – rodiče zazvoni na zvonek a odpoledne si zde budou děti také vyzvedávat. Pro obědy si budou děti s pedagogem docházet s jídlonosičem, který jim prosím dejte s sebou. Pokud bude dítě zůstávat do odpoleních hodin, prosíme dejte jim s sebou polštářek a malou přikrývku (deku), aby mohly po obědě odpočívat. V dopoledních hodinách budou děti chodit na procházky, dejte jim vhodné oblečení.

V případě zájmu o tuto službu kontaktujte ředitelku školy Ilonu Novákovou na tel. čísle 739631682 nebo na email skola@zschocho.cz