Dekorace

Změny při testování žáků

Publikováno: 2.6.2021 Autor(ka): Zdena Müllerová

Od pondělí 7. června budeme všechny žáky testovat v kmenových třídách. V prvních třech ročnících bude paní učitelce vždy „k ruce“ jeden pomocník, aby testování netrvalo příliš dlouho. Děti jsou šikovné a určitě to všichni zvládneme na jedničku. Všichni tedy přijdou do školy hlavním vchodem, který se bude otevírat v 7:40 hodin jako kterýkoli jiný den. Po příchodu do třídy si děti odeberou vzorek a další postup bude stejný, jak jsme ho už mnohokrát vyzkoušeli v hale. 

Žáci, kteří prodělali onemocnění covid-19 a jsou ve lhůtě 180 dní od prvního pozitivního PCR testu, se testovat nemusí. Pro ty, kteří se testují vlastními testy v pondělí ráno v ředitelně, se nic nemění, otestují se v ředitelně nebo v kanceláři při příchodu do školy.

Pokud někdo z žáků nebude v pondělí ve škole, otestuje se v ředitelně nebo v kanceláři školy při prvním příchodu do školy v daném týdnu.

Doufáme, že vláda v pondělí rozhodne o možnosti odložit roušky alespoň během vyučovací hodiny už od 8.6.2021, a pobyt ve škole se pro děti i pro učitele stane snesitelnější. Společně to zvládneme.