8. B - Úřad práce v Ústí nad Orlicí

V úterý 30.5.2023 jsme společně navštívili Úřad práce. Úřad práce České republiky je správní úřad podřízený Ministerstvu práce a sociálních věcí, jehož hlavní činností je poskytování informací z oblasti pracovního trhu nejen v České republice, ale i v Evropské unii.

Cesta stříbra

V úterý 6.6.2023 se žáci 7.A vydali do Kutné Hory.

Reportéři v Holandsku

Podívejte se na videa, která děti natočily během zahraničního zájezdu.

Dětský den pro mateřské školy

Ve středu 31.5. a ve čtvrtek 1.6.2023 si žáci 6.B a 7.A připravili soutěže pro děti z mateřských školek.

Seiferos opět v Chocni

V pátek 2.6. zhlédli žáci 1. stupně velmi zajímavou podívanou - letovou produkci dravých ptáků spojenou s odbornou přednáškou.

Projekt Vesmír

Ve třetích ročnících probíhal několikadenní projekt o vesmíru. Během výuky se žáci  dozvidali informace o vesmíru, naši galaxií, Sluneční soustavě i souhvězdích. Své poznatky pak uplatnili nejen v hodinách prvouky, ale i ve výtvarné výchově, pracovních činnostech, geometrii i v českém jazyce.

Den dětí

První červnový den ožila naše krásná školní zahrada u příležitosti oslavy svátku všech dětí.

1. místo na Technohrátkách

24.5. se někteří žáci 8. ročníku účastnili soutěže Technohrátky. Ty se tentokrát konaly na Střední škole uměleckoprůmyslové v  Ústí nad Orlicí.

Báječný den s domácími mazlíčky

Tak konečně je tady pátek, den, kdy někteří šťastlivci třídy 1.A mohou donést do školy své domácí mazlíčky. Naše třída se rozrostla o morčátka Bibi, Drápka, o králíčka Fanynku, suchozemskou želvičku Želváka a o velmi zajímavého šneka afrického Třpytku.

Panenky pro UNICEF

Úkol, který si žáci 6.D vybrali jako "Dobrý skutek na Vánoce" z projektu Hrdá škola, byl skutečně velkou výzvou. Když ale něco opravdu chcete, máte dobrý úmysl, šikovné ruce, velké odhodlání a dobré parťáky, dokážete všechno!

Důkaz škrobu v potravinách

Laboratorní cvičení a pokusy jsou na chemii to nejzajímavější!

Dopravní výchova

Podruhé v tomto školním roce si žáci 1. stupně v rámci dopravní výchovy mohli vyzkoušet své znalosti a dovednosti na zkušebním dopravním hřišti u zimního stadionu v Chocni.

Exkurze 8.B - Národní divadlo v Praze

V úterý 23.5. nastal dlouho očekávaný den, kdy jsme zase společně vyrazili do Prahy. Tentokrát za kulturou. Paní učitelka Brandýská nám sehnala lístky na divadelní hru bratrů Aloise a Viléma Mrštíkových - Maryša. Hezky jsme se ustrojili a těšili se na zážitky z divadla. Herecké obsazení bylo přímo excelentní: Lízal - Vladimír Javorský, Lízalka - Taťjána Medvecká, Maryša - Pavla Beretová, Vávra - David Prachař, Francek - Matyáš Řezníček, Strouhalka - Martina Preissová.

Sportovní den 2. stupně

V úterý 16.5.2023 se žáci druhého stupně zúčastnili sportovního dne na stadionu Na Parapleti.

Krajské kolo Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou

V úterý 23.5.2023 se naše mladší žákyně (6. - 7. ročník) zúčastnily atletického krajského finále družstev ve Svitavách.

Fyzika 7.A - mechanické vlastnosti kapalin

Vejce ponořené do vody klesá ke dnu. Jak ho donutit, aby se vznášelonebo dokonce plovalo na hladině? Odpověď je zcela jednoduchá: musíme zvětšit hustotu sladké vody. Uděláme to tak, že do vody přidáme sůl.

Pohár rozhlasu s Českou spořitelnou

Naše škola se zúčastnila atletické soutěže Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou. Akce se konala 11. 5. 2023 ve Vysokém Mýtě.

Sportovní den 1. stupně

Ve čtvrtek 11.5.2023 si děti zasportovaly na stadionu Na Parapleti.

Jak poznat nové kamarády?

Ve čtvrtek 18. května se žáci třídy 5.A zúčastnili sportovně naučného setkání malotřídních škol Pardubického kraje. Pozvánku na akci do Dobříkova získala i naše spřátelená škola.

Fyzika 7.A - potápění, vznášení se, plování

Ponoří-li se stejnorodé těleso do kapaliny, působí na něj současně dvě síly, gravitační a vztlaková. O chování tělesa rozhoduje výsledná síla.