Dekorace

Aktuality

Halloweenská škola

Halloweenská škola

Žáci ve 3.A si vyzkoušeli, jaké by to bylo chodit do školy strašidel a duchů. Při skupinové práci se dozvěděli nejen informace o Halloweenu, jeho historii a tradicích, ale také si zasoutěžili a hlasovali o nejlepší masku dne.  Odměnou jim byla slizská oční bulva.  

Kde ji hledat?

Kde ji hledat?

Otázka, na kterou našly děti z 5.C odpověď hned několikanásobnou v městské knihovně. Interaktivní beseda pod vedením paní knihovnice Plhákové byla pro děti velkým přínosem. Občas není snadné vyhledat tu správnou knížku a tak jsme se zapojili velmi aktivně a s chutí do hledání...  Děkujeme za povedenou akci! 

Výtvarná výchova v plenéru

Výtvarná výchova v plenéru

je zábava. Taková byla hodina a taková krásná díla vznikla.

Karel IV.

Karel IV.

V pondělí 24.10. se žáci 5.A zúčastnili besedy a workshopu v městské knihovně. Téma bylo opravdu ,,velké", král a císař Karel IV. - Otec vlasti.

Drakiáda se 3.B

Drakiáda se 3.B

Říjen je jako dělaný na různé podzimní radovánky. Nejen na hrátky se spadaným listím, ale hlavně je ten pravý čas na pouštění draků.

Volnočasové oblečení v e-shopu

Volnočasové oblečení v e-shopu

Po roce se opět otevřel e-shop s volnočasovým oblečením s logem školy, které si v minulém školním roce vybrali sami žáci. Děti rostou, do školy přišli noví žáci nebo si někdo možná nestihl v minulém školním roce objednat „školní“ tričko, mikinu, kraťasy nebo tepláky. E-shop bude otevřený do 7. 11. 2022 a možná zboží z něj udělá někomu radost pod vánočním stromečkem. V nabídce je tentokrát více barev a barevných kombinací a zbrusu nové modely. Celou nabídku naleznete ve školním e-shopu na adrese https://www.kraloveskoly.cz/zssvcecha/.

Beeball pro prvňáky

Beeball pro prvňáky

Sportovní den 1. stupně

Sportovní den 1. stupně

Projekt Hrdá škola a Suit up day

Projekt Hrdá škola a Suit up day

I letos jsme se jako škola přihlásili do projektu Hrdá škola a těšíme se na všechny vyjímečné dny, které díky tomu ve škole zažijeme. Minulý čtvrtek proběhl Suit up day, kdy to ve škole vypadalo spíš jako na Plese v Opeře. I tento školní rok nás čeká Den bez batohů nebo Den dvojčat, Upcycling day nebo Den šílených účesů. Líbí se nám prosincová výzva Dobrý skutek na Vánoce, Den zlepšení školy i Filmový večer ve škole v závěru školního roku.

Zdravá 5

Zdravá 5

Během měsíce října se žáci 2.- 5. ročníků zúčastnili unikátního vzdělávacího programu Zdravá 5. Pod vedením lektorky se žáci seznámili s 5 základními zásadami zdravého stravování - správným složením jídelníčku pomocí ,,výživového talíře", pitným režimem, základy správného nákupu, důležitostí výživy pro lidské tělo a přípravou zdravé svačinky.

SUIT UP DAY 9.B

SUIT UP DAY 9.B

9.B se zúčastnila akce SUIT UP DAY.

Podzimní vycházka

Podzimní vycházka

Krásné babí léto si užily děti ze třídy 1.A a 1.B v pátek 7.10. na podzimní vycházce v lese. 

6.B na Šajtavě

6.B na Šajtavě

V  září jsme  se vydali na Šajtavu, kterou jsme si oblíbili už v páté třídě na lyžařském výcviku. Letos jsme neměli za úkol poznat různé lyžařské styly, ale poznávali jsme se navzájem.

Páťáci čtou prvňákům...

Páťáci čtou prvňákům...

V pátek si děti z 5.C připravily pro své malé kamarády z 1.C tradiční ukázku svých čtenářských dovedností a přišly je pobavit svými příběhy.  

Projekt Zvířata ve 3.A

Projekt Zvířata ve 3.A

Tento týden jsme ve 3.A věnovali zvířatům. 4.10.byl jejich mezinárodní den a proto jsme se zaměřili především na jejich ochranu a ohrožené druhy. 

Sportovní den 2. stupně

Sportovní den 2. stupně

Ve čtvrtek 29. září mohli žáci opět porovnat své síly v atletických disciplínách na stadionu Na Parapleti. 

PEVNOST POZNÁNÍ

PEVNOST POZNÁNÍ

V úterý 20. září se žáci 7.B  a 7.C společně vydali probádat PEVNOST POZNÁNÍ v Olomouci. Společnou částí programu o (ne)všedních rybách je provedli místní instruktoři. Kromě zajímavých informací si všichni mohli vyzkoušet interaktivní program v některé ze 3 expozic - živá voda, světlo a tma, rozum v hrsti. Celý den jsme si moc užili!

A přece se točí!

A přece se točí!

Ve čtvrtek 29.9. byli žáci 5.A a 5.C na přírodovědné exkurzi v Planetáriu a hvězdárně v Hradci Králové.

Projektový den 7.A mimo školu

Projektový den 7.A mimo školu

V úterý 20.9.2022 se žáci rozjeli do Pevnosti poznání v Olomouci.

6.C a 6.D v Brně

6.C a 6.D v Brně

V úterý 20.9. jsme se třídami 6.C a 6.D vyrazili na exkurzi do Brna. Prvním cílem byl pavilon Moravského zemského muzea Anthropos se stálou expozicí o vývoji člověka a výstava Nejstarší šperky a ozdoby těla.