Dekorace

První rok zvládli prvňáčci na 1!

Blíží se konec školního roku a prvňáčci dostanou své první velké vysvědčení. Díky své píli a velké pomocí jejich rodičů zvládli celou dávku učiva 1.třídy i přes všechny karantény, uzavřené školy, roušky, další omezení i testování. Věřím, že i v téhle nepříznivé době jsme společně prožili dobrý rok. Na všechny naše školní zážitky, úspěchy i čtení se můžete podívat ve foto a videogalerii naší třídy 1.A.

Sváťův závod 2021

V červnu se konal tradiční Sváťův závod. Každoročně ho připravují "osmáci". Sestavují družstva, která tvoří žáci pátých až devátých tříd, přičemž kapitánem týmu se stává ten nejstarší.

Akce Choceň v běhu 2021  míří do cíle

Akce Choceň v běhu 2021 míří do cíle

I my ostatní z 1. stupně jsme podpořili charitativní akci svým během - chystanou výstavbu venkovní učebny a jejího vybavení ve Speciální základní škole a praktické škole ve Vysokém Mýtě. Jen tak dál!!

Multidimenzionální výstava Bylo nebylo a Pražský hrad

Protože jsme při poslední návštěvě hlavního města vynechali Pražský hrad, vyrazili jsme do Prahy ještě jednou a prohlídku Hradu jsme spojili s výstavou impresionistů Bylo nebylo ve Foru Karlín.

5.B a 5.C (nejen) na Deštné

Ve středu 16. června jsme vyrazili na školní výlet na Deštnou.

7.A v Toulovcových Maštalích

V 7:30 jsme vyjeli z Chocně do Toulovcových Maštalí. Po vystoupení z autobusu jsme se vydali do Pivnické rokle. Šli jsme po stopách dávné výpravy, která po sobě zanechala jen stránky deníku. V deníku chybělo několik slov a naším úkolem bylo je doplnit. Odměnou nám byl zážitek z rokle a poklad, který hlídala ruka dávného putovníka.

Děti 7. A vypráví o výletu

9. 6. 2021 jsme vlakem z Chocně odjeli do Uherska. Když jsme vystoupili, měli jsme namířeno k ostatkům zámečku Neulust. Tam bylo kamenné ohniště, kde jsme si opekli špekáčky. Jedna skupinka hrála hry a druhá jen tak odpočívala u ohně.

8.A v českém „Versailles“

Na břehu zámeckého rybníku jsme nejprve pozorovali labutí rodinku. Ani trochu se nenechala rušit. Zámek Nové Hrady byl vybudován ve stylu francouzských letních sídel. Obdivovali jsme více než 10 druhů rozličných zahrad. Hodně nás bavil labyrint, symbolizující lidské putování životem, jako nekonečné hledání správného směru. Druhou část školního výletu jsme si užili v chráněném přírodním území Toulovcovy Maštale, tvořeném pískovci.

Nové školní mikroskopy

Zkoumání mikrosvěta na vlastní oči je u nás ve škole opět o kousek zajímavější. Učíme se pracovat s novými mikroskopy vybavenými LED osvětlením a skvělou optikou. Děkujeme MAP II Vysokomýtsko za to, že nám mikroskopy zapůčilo v rámci projektu nákupu pomůcek pro školy. Na fotkách si můžete prohlédnout, jak šesťáci zkoumali stavbu těla včely.

Exkurze 6.A v Oucmanicích

V úterý 22.6. jsme se vydali do Oucmanic do Ekocentra Paleta.

6. B - Školní výlet: Maštale

Po skončení protiepidemických opatření můžeme sednout před školou do autobusu a užít si výlet v krásné přírodě.  Autobus necháme na parkovišti v Boru u Skutče a pěšky vyrazíme do Zderazi.

Choceň v běhu

Pomáhat pohybem je radost. Třídy 2. stupně se v hodinách tělesné výchovy zapojily do sportovní výzvy charitativní akce „Choceň v běhu“ a pomohly tak dobré věci.  Žáci svou účastí přispěli na vybudování venkovní učebny pro handicapované děti v SZŠ ve Vysokém Mýtě. Každý žák uběhl dle svých schopností vzdálenost 2 až 10 km. Všem zúčastněným patří velká pochvala.

Téměř letecký den 6.A

V pátek 18.6. jsme se "proletěli" v Hradci Králové.

Vytoužený výlet 4.C do Prahy

Nejen sourozenecké čtení

3.A v zábavném parku PINGUin ve SKI areálu Přívrat

V pondělí 14. června navštívila třída 3.A zábavný park PINGUin. Cesta nám rychle ubíhala. A jak by ne, když SKI areál Přívrat je nedaleko Chocně. Všichni jsme se moooc těšili na zážitky, které na nás čekají. Počasí nám přálo, sluníčko nás příjemně hřálo a tak jsme si v zábavném parku užili i vodní radovánky. Trampolíny, balancéry, prolézačky, skluzavky, lanovka, kuličkové dráhy, šlapací ,,káry", střelba z luku, Budgee trampolína a osvěžující občerstvení byly prostě skvělé a všichni jsme si to náramně užili. Vrátili jsme se zdraví a s dobrou náladou!!

Letní kemp pro žáky 2. stupně

NAD ORLICÍ, o.p.s. pořádá ve spolupráci se Základní školou Sv. Čecha, Choceň letní kemp pro žáky 2. stupně, který proběhne v týdnu 12. – 16. července 2021. Místní akční skupina NAD ORLICÍ o.p.s. získala pro letní kemp finanční dotaci, proto budou mít žáci hrazené všechny náklady včetně oběda, svačiny, dopravy a vstupů do objektů (hrady, zámky, muzea, zoo apod.). Každý den bude zahájen v budově školy v 7:30 a ukončen v 15:30 hodin. V případě, že pojedeme na výlet do vzdálenějšího místa, je možný dřívější sraz, příp. pozdější návrat.

Co se událo u prvňáčků za poslední týden

A nezažili jsme toho opravdu málo. Ve středu 9.6.jsme vyrazili na náš úplně 1. školní výlet do Zoo Dvůr Králové nad Labem. Všechny zvířecí obyvatele jsme měli pilně nastudovány, tudíž pro nás nebyl problém poznat jakýkoliv druh. Po důsledném sečtení hlasů se dětem nejvíce líbil pan gepard s manželkou, v těsném závěsu ho ale stíhala paní želva.

Setkání se starostou města

V pátek 11. června byli žáci historického kroužku pozváni na setkání se starostou města Ing. Janem Ropkem. Pan starosta pochválil mladé historiky za publikaci a výstavu Z bratrů okupanti a ocenil velice dobré výsledky, jichž žáci historického kroužku každoročně dosahují.

Mediální zprávy o činnosti historického kroužku

Do neděle 13. června můžete v Orlickém muzeu navštívit výstavu Z bratrů okupanti, kterou připravili žáci historického kroužku. Tuto výstavu přibližuje také článek v Orlickém deníku.