Říjen v Erasmus klubu

Publikováno: 5.11.2023 Autor(ka): Antonie Zavřelová

Začátkem října odstartoval na naší škole Erasmus klub. Do klubu se přihlásily dětí, které mají zájem se zúčastnit mobilt žáků v ramci projektu Erasmus+ a budou moci strávit jeden týden ve škole a v rodinách v zahraničí.

Během října jsme začali pracovat na videopohlednici naší školy, kterou si dětí natočily samy. Videopohlednici pak sdílíme se školami, které pošlou své žáky k nám na výměnný pobyt.

Dětí vytvořiliy i prezentaci o Chocni a jejím okolí s tipy na výlety a aktivity, které by mohly zaujmout děti z ciziny. Prezentace je ke zhlédnutí zde.

Nejlepším zážítkem ale bylo videospojení s partnerskou školou Friends of the Earth z Polska. Pro některé dětí to byl možná první okamžík, kdy použily angličtinu, aby se domluvily s cizíncem (paní učitelka Zavřelová z Bulharska se nepočítá :))

V říjnu se učitelskému Erasmus týmu také podařilo najít druhou partnerskou školu z Německa. To znamená, že v letošním školním roce budeme schopni poslat až 40 dětí do zahraničí. Jsme z toho nadšení!