Adaptační kurz 6.B

Publikováno: 12.10.2021

V září se třída 6.B adaptovala na novou životní etapu - přechod na 2.stupeň. Děti byly jak sportovat na Mítkově, tak za kulturou a historií v Litomyšli.

První den byl ve znamení sportu. Pěšky jsme šli na nedaleký Mítkov, kde děti hrály tenis, badminton, fotbal a další hry. V odpoledních hodinách jsme se vlakem přesunuli do Litomyšle. Zde jsme se ubytovali v úchvatném prostředí Zámeckého návrší, přímo nad rodným bytem Bedřicha Smetany. Zúčastnili jsme se historického programu "Tajemné baroko na vlastní kůži". Nejprve jsme vyslechli poutavou přednášku, a poté jsme se přesunuli na trochu strašidelnou noční prohlídku piaristického kostela s různými úkoly. Třešničkou na dortu byl výhled z ochozu kostela na noční Litomyšl. Ráno jsme museli protáhnout těla v parčíku u zámku. Posledním bodem programu byla kreativní přednáška "A světlo světa spatřila kniha". Během ní jsem se seznámili s knihařským a tiskařským řemeslem, luštili ve starých písmech a nakonec si vyrobili vlastní knihy.