Dekorace

Aktuální zprávy ze školy

Publikováno: 24.11.2021 Autor(ka): Zdena Müllerová

V pondělí jsme plošně otestovali 314 žáků, kteří byli ve škole a nejsou očkovaní. Zaznamenali jsme tři pozitivní záchyty, všechny jsou k dnešnímu dni potvrzeny i PCR testem. V karanténě k 24.11. máme celou 1.A, 2.B, 5.B, 5.C, 7.A, 7.B, 8.B a 9.B a některé žáky z 1.B, 1.C, 3.A a 7.C. Výuka probíhá třemi různými způsoby - prezenčně, distančně a hybridně.

1. stupeň - distanční výuka, rozvrh on-line (3 hodiny denně), pokud by některé dítě např. díky nemoci nepřišlo do kontaktu s pozitivním spolužákem, může být zařazeno do jiné (nejlépe paralelní) třídy nebo může zůstat na distanční výuce (ale nemůžeme potvrdit žádost o OČR, protože to dítě NEMÁ nařízenou karanténu), nebo jich bude víc ve škole a pak se bude učit hybridně, jako na 2. stupni
6. ročník buď distančně (pokud budou doma všichni nebo téměř všichni), rozvrh on-line (4 hodiny denně) nebo hybridně (pokud jich bude část doma a část ve škole), tzn. situace stejná jako u 1. stupně
7. - 9. ročník - jen hybridně, protože naočkovaných je už relativně dost. Hybridní výuka = žáci, kteří jsou ve škole se budou učit podle „normálního“ rozvrhu. Vyučující budou zároveň fyzicky ve třídě a zároveň na meetu. Odkaz na něj pošlou žákům, kteří jsou doma. Všichni žáci v karanténě budou mít toto připojení povinné. Jediné předměty, u kterých on-line, resp. hybridní výuka probíhat nebude, jsou Vv, Hv, Tv, programování (nemají potřebné SW vybavení) a pracovní činnosti. 

Pravidla pro omlouvání žáků z online hodin jsou následující. Děti, které jsou zdravotně schopné se připojovat, mají online výuku povinnou (typicky bezpříznakové děti v karanténě, děti s rýmičkou). Za děti, které se připojovat nemohou, protože jsou nemocné, pošlou rodiče třídnímu učiteli běžnou omluvenku. V docházce tak budeme rozlišovat účast na výuce: prezenční, distanční a omluvenou neúčast. 

Před ředitelnou v chodbičce se opět objevují krabice, ve kterých si rodiče nebo sourozenci mohou vyzvedávat studijní materiály.  Věci, které mají děti ve skříňkách, může kdykoli vyzvednou kdokoli z rodiny nebo i děti samy, pokud ovšem nemají karanténu, ale jsou doma z jiného důvodu.

Prosím, dejte nám okamžitě vědět, pokud vašemu dítěti vyjde pozitivní PCR test (ať už v rámci ukončení karantény nebo jindy), budeme chtít vědět také: kdy byl/a naposledy ve škole, jestli má příznaky onemocnění, datum odběru na PCR test (ne výsledku). Při návratu do školy potřebujeme kopii certifikátu nebo zprávy o negativním testu (pokud nezvolíte variantu 14dní doma bez příznaků a bez testu).    

Další informace se týká pravidelného testování žáků antigenními testy. Podle aktuálních nařízení bude testování probíhat každé pondělí ráno na začátku 1. hodiny. Kdo z jakéhokoli důvodu nebude na testování přítomen, vezme to po příchodu do školy přes kancelář, tady mu test dají. Do závěrečné fáze testování se žáci musí pohybovat po škole i ve třídě pouze s rouškami nebo respirátory, pak si je na pokyn učitele mohou sundat. Pokud někomu vyjde test pozitivní, je izolován od ostatních a budeme vám volat. Pozitivní žák musí domů a objednáte ho na PCR test. Testovat se nemusí očkovaní a po prodělaném onemocnění. Škola nakoupila další antigenní testy a má tedy dostatek testů pro všechny. Pokud je vaše dítě očkované a vy chcete, abychom jej v pondělí z preventivních důvodů otestovali, ozvěte se třídním učitelům, že dáváte souhlas s preventivním testováním, my dítěti test dáme spolu s ostatními. Naprostá většina učitelů je naočkovaná (95%), vychovatelky všechny a všichni si občas udělají orientační antigenní test. Jsme přesvědčeni, že to přispívá k bezpečnému prostředí ve škole.  

Závěrem ještě k plavání žáků 6. a 7. ročníku. Dnes učitelé Tv vstoupili do jednání s plaveckou školou, zda by bylo možné výuku plavání minimálně do Vánoc přerušit a vrátit se k ní v klidnějších časech, až bude většina žáků zpátky ve škole.Jakmile budeme znát výsledek jednání, budeme Vás informovat.