Dekorace
Antonín Stránský (9.B) navrhl vítězné logo v mezinárodném projektu

Antonín Stránský (9.B) navrhl vítězné logo v mezinárodném projektu

Publikováno: 16.2.2024 Autor(ka): Antonie Zavřelová

Antonín Stránský z 9.B zvítězil v soutěži o nejlepší logo projektu SustainWell. Jedná se o mezinárodném projekt na téma zdraví a životní prostředí, probíhající na platformě pro žákovskou spolupráci eTwinning.

Tonda použíl umělou inteligenci v grafickém programu Canva k navržení loga, které v sobě mělo zahrnovat pojmy jako Evropská unie, péče o životní prostředí a mezinárodní spolupráce. Vítězství získal po hlasování, kterého se zúčastnili všichni účastnici v projektu - žáci ze Španělska, Francie, Italie a Řecka.

Do projektu jsou zapojení další tři žáci ze třídy 9.B - Tomáš Pavek, Šarlota Horáčková a Denis Vinzens. Jejich loga jsou ke zhlédnutí níže.

Tomáš Pávek

Šarlota Horáčková

Denis Vinzens

 

Projekt poběží zhruba do konce školního roku. Žáky čeká ještě mezinárodní online diskuze na téma Zdraví a životní prostředí. A před tím, než odejdou na střední školu, se ještě pokusí o alespoň malý krok k lepší péči o životní prostředí nebo zdraví na naší škole. Jak to udělají, to teprve uvídíme!