Báječný den s domácími mazlíčky

Publikováno: 28.5.2023 Autor(ka): Jana Adamcová

Tak konečně je tady pátek, den, kdy někteří šťastlivci třídy 1.A mohou donést do školy své domácí mazlíčky.

Naše třída se rozrostla o morčátka Bibi, Drápka, o králíčka Fanynku, suchozemskou želvičku Želváka a o velmi zajímavého šneka afrického Třpytku.

Při hodině matematiky jsme porovnávali věk nebo výšku výskoku a určovali pořadí žvířátek při závodech.

Také jsme dostali od paní učitelky oblíbenou spojovačku číselných bodů až do 100. Při hodině čtení nám paní učitelka přečetla zajímavosti o plejtváku obrovském a netopýru, kteří nám vyšli ve spojovačce. My na oplátku četli text ze slabikáře a představili jsme donesená zvířátka. Nechybělo ani líčení zážitků s domácími mazlíčky.

Na návštěvu přišly děti z 1.B, pro které jsme připravili ukázku a několik otázek. Zjistili jsme, že tvoření smysluplných otázek je obtížnější než hledání správných odpovědí.

Nejlepší ale bylo kreslení živočicha podle skutečného modelu na školní zahradě.

Báječný den! Jediná škoda, že jsme nevzali do školy kočičky a pejsky.

Tak snad někdy příště???