Běh údolím J. A. Komenského 2026
V pondělí 18. května 2026 jsme se zúčastnili již 34. ročníku tradičního závodu Běh údolím J. A. Komenského v Brandýse nad Orlicí. Start i cíl všech kategorií byl umístěn na fotbalovém hřišti TJ Spartak Brandýs nad Orlicí. Pořadatelem celé akce byla ZŠ a MŠ J. A. Komenského Brandýs nad Orlicí.
Letošního ročníku se zúčastnil rekordní počet 374 žáků z 15 škol. Naši školu reprezentovalo celkem 46 běžců a běžkyň, kteří bojovali v sedmi závodech napříč věkovými kategoriemi. Vzhledem k vysokému počtu závodníků byly některé kategorie mladších žáků (ročník 2014 a mladší) rozděleny do dvou rozběhů.
Naši reprezentanti si vedli výborně a domů jsme si odvezli hned tři medaile:
- zlatou medaili v běhu na 1200 metrů v kategorii chlapců ročníků 2015–2016 získal Pepa Komárek,
- zlatou medaili v běhu na 1600 metrů v kategorii dívek ročníků 2010–2012 vybojovala Kristýna Držmíšková,
- bronzovou medaili v běhu na 1200 metrů v kategorii dívek ročníků 2013–2014 získala Maruška Kurejová.
Díky těmto výsledkům jsme v celkovém hodnocení škol obsadili skvělé 2. místo se ziskem dvou zlatých a jedné bronzové medaile. Vítězem soutěže škol se stala ZŠ Dolní Dobrouč (2 zlaté, 2 stříbrné a 2 bronzové medaile), třetí místo obsadila ZŠ Česká Třebová – Ústecká (1 zlatá, 1 stříbrná a 1 bronzová medaile).
Velmi cenných výsledků dosáhli i další naši závodníci:
Další skvělé výsledky
Běh na 1200 m – dívky 2015–2016
V konkurenci 39 závodnic obsadila:
- Mia Kunčická 8. místo,
- Daryna Ninichuk 10. místo.
Běh na 1200 m – dívky 2013–2014
Mezi 44 závodnicemi vybojovala:
- Aneta Myšáková 12. místo.
Běh na 1600 m – dívky 2010–2012
V silné konkurenci 41 závodnic získala:
- Tereza Šplíchalová 7. místo.
Běh na 1200 m – chlapci 2013–2014
Tato kategorie byla kvůli velkému počtu 50 závodníků rozdělena do dvou rozběhů. I přesto naši chlapci předvedli výborné výkony:
- Dmytro Hrynyshyn vyhrál svůj rozběh a celkově obsadil skvělé 4. místo, přičemž od bronzové medaile ho dělily jen desetiny sekundy,
- Vladislav Hrynyshyn doběhl na 7. místě,
- Miguel Kříž obsadil 13. místo.
Běh na 1600 m – chlapci 2010–2012
V nejnabitější kategorii se představilo celkem 64 závodníků. Naši reprezentanti dosáhli výborných umístění:
- Matyáš Kastner – 4. místo,
- Vít Macháček – 6. místo a zároveň nejlepší závodník ročníku 2012,
- Matěj Peterka – 7. místo a druhý nejlepší závodník ročníku 2012,
- Leo Bek – 14. místo.
Všem našim reprezentantům (i výše neuvedeným) děkujeme za vzornou reprezentaci školy, bojovnost i sportovní nasazení. Velké poděkování patří také pořadatelům ze ZŠ a MŠ J. A. Komenského Brandýs nad Orlicí za skvěle připravenou sportovní akci a příjemnou atmosféru.
V příloze článku najdete kompletní seznam všech našich reprezentantů.