Dekorace
Beseda s Mimi a Lízou

Beseda s Mimi a Lízou

Publikováno: 10.1.2024 Autor(ka): Vendula Novotná

V pondělí 8. 1. 2024 se za velmi mrazivého počasí vydali prvňáci do knihovny na besedu o knížce Mimi a Líza. 

Tato beseda byla pro žáky již druhou besedou v knihovně pod vedením p. Plhákové. Děti její poutavé vyprávění o knížce pozorně poslouchaly. Kniha vypráví příběhy o dvou kamarádkách, z nichž jedna je slepá. Děti si vyzkoušely poslepu poznávat předměty a zjistily, že ne vždy je to tak jednoduché, jak se na první pohled zdá.  Poté se zastavily u poutavého příběhu o Neviditelné rybce. Žáci si uvědomili, že každý je jiný, jako ta jediná žlutá rybka v celém akvariu, a že je potřeba se navzájem tolerovat. Na závěr besedy si vyrobili žáci vlastní celotřídní akvarium s rybičkami. Beseda byla velice poutavá a všichni si ji moc užili.