Bezpečnější škola

Publikováno: 15.12.2021 Autor(ka): Zdena Müllerová

Tento týden byl ve škole instalován nový docházkový systém ISIC PORT, který zvýší zabezpečení školy. ISIC PORT je identifikační a přístupový systém, který nabízí školám řešení přístupu a docházky s využitím mezinárodního studentského průkazu ISIC a umožňuje použití mobilu jako osobního průkazu a digitálního klíče.

Žáci i zaměstnanci školy budou pro vstup do školy od ledna 2022 používat kartu ISIC, resp. ITIC, příp. jejich mobilní aplikaci s digitálním klíčem. Většina žáků od 1. do 7. ročníku má svou ISIC kartu již několik měsíců, zbývající žáci si ji budou muset nechat urychleně vystavit. ISIC karta stojí 250,- Kč na pět let a žáci ji využijí nejen ve škole a ve školní jídelně, ale i jako průkaz na slevu v hromadné dopravě, při vstupech do historických objektů, muzeí, v McDonaldu a na mnoha dalších místech. Starší žáci, kteří kartu nemají, a nebudou si ji chtít na rok nebo na dva roky pořizovat, si budou muset koupit čip za 120,- Kč. Čipy bohužel nemají mobilní aplikaci a digitální klíč.

Docházkový systém se bude propisovat přímo do Bakalářů a ve škole budeme mít lepší přehled o tom, kdo se v budově pohybuje. Lze také nastavit SMS upozornění pro rodiče o příchodu či nepříchodu dítěte do školy, aby mohli být klidní, že se jejich dítě dostalo bezpečně do školy.