Chemie prakticky

Publikováno: 5.6.2024 Autor(ka): Alena Drábková

Žáci devátých tříd si na malých projektech o plastech a zdravém stravování ověřili, že s chemií se potkávají každý den.

Po přijímačkách na střední školu se novým znalostem do hlav deváťáků už moc nechce a právě to je skvělá příležitost pro uplatnění tvořivosti a práci s informacemi. V 9.C a 9.A se žáci v hodinách chemie pustili do projektu o plastech, při kterém nejdříve zkoumali své okolí a hledali, s jakými plasty se nějčastěji mohou potkat. O těchto látkách si potom při skupinové práci zjistili a zpracovali důležité informace a nakonec vyrobili pěkné výukové pomůcky do odborné učebny. V dalších hodinách si každý deváťák vytvořil na míru jídelníček na jeden den tak, aby mu v něm nechybělo nic důležitého. Podle tohoto jídelníčku pak všichni vytvořili koláž svého zdravého talíře. Pokud potřebujete inspiraci k nákupu potravin k večeři, podívejte se do fotogalerie na vybrané zdravé talíře. A do čeho pak ten nákup dát? Pokud do plastové tašky, nezapomeňte na recyklaci.