Dekorace
Dny florbalu - loučení jedné éry

Dny florbalu - loučení jedné éry

Publikováno: 7.5.2024 Autor(ka): Karel Syrový
Ani letos naše škola nechyběla mezi účastníky Dnů florbalu v České Třebové v nejstarší kategorii chlapců. 
Na turnaj jsme se dlouhou dobu těšili, mělo se jednat o honbu za vytouženým zlatem a loučení s florbalovou reprezentací naší školy pro řadu dlouholetých opor, které v průběhu devíti let získaly mnoho medailí a pěkných umístění.
Bohužel se plány začaly kazit již před turnajem. Naše brankářská jednička Denis Vinzens, ale i jeho neméně kvalitní dvojka David Kysilka, odjeli se školou na zájezd do Velké Británie. Naděje ve výborně chytajícím Honzovi Hláseckém se rozplynula kvůli nemoci. Dále chyběl náš lídr a kapitán Patrik Držmíšek (zranění) a stabilní člen obrany Mikuláš Stárek (nemoc). Nakonec jsme odcestovali s pěti hráči v poli (Roman Šulc, Tomáš Pávek, Miloš Jiříček, Honza Marhold a Tonda Rusiňák) a brankářem Michalem Nováčkem, který se svolil na sebe obléknout brankářskou výstroj.
 
Statečně jsme bojovali, ale ve skupině to stačilo na 4. místo (po prohrách 0:6, 0:3, remíze 2:2 a výhře 4:3). V zápasech o umístění jsme zabojovali a získali konečné dělené 11. místo z 25. účastníků.
 
Chtěl bych poděkovat všem hráčům za turnaj. Zároveň děkuji všem klukům, kteří odchází a v našem dresu je již neuvidíme. Budou nám chybět nejen jejich výkony, ale i zápal pro hru, kterým dokázali strhnout další žáky naši školy k této krásně hře.  Pokusíme se navázat na vaše úspěšně výkony!