Dekorace
Exkurze 8.B - Národní divadlo v Praze

Exkurze 8.B - Národní divadlo v Praze

Publikováno: 26.5.2023 Autor(ka): Miroslava Durdilová

V úterý 23.5. nastal dlouho očekávaný den, kdy jsme zase společně vyrazili do Prahy. Tentokrát za kulturou. Paní učitelka Brandýská nám sehnala lístky na divadelní hru bratrů Aloise a Viléma Mrštíkových - Maryša.

Hezky jsme se ustrojili a těšili se na zážitky z divadla. Herecké obsazení bylo přímo excelentní: Lízal - Vladimír Javorský, Lízalka - Taťjána Medvecká, Maryša - Pavla Beretová, Vávra - David Prachař, Francek - Matyáš Řezníček, Strouhalka - Martina Preissová.

Je pravda, že jsme čekali tradičnější pojetí. To, které jsme viděli, bylo moderně laděné. I tak si odnášíme bohatý společenský zážitek. Po skončení představení proběhla asi půlhodinová beseda s herci, která se nám moc líbila a vysvětlila okamžiky z představení, kterým jsme úplně nerozuměli.