Dekorace
Exkurze do Hvězdárny a planetária v Hradci Králové

Exkurze do Hvězdárny a planetária v Hradci Králové

Publikováno: 3.11.2021 Autor(ka): Jana Adamcová

V úterý 2.11. jsme se my, páťáci (žáci 5.A a 5.B) procházeli galaktickou stezkou a podnikli výlet do vesmíru.

Zavítali jsme na Měsíc, zastavili jsme se na planetě Merkur, Mars, Venuše, proletěli jsme naší galaxií a dokonce opustili naši Mléčnou dráhu... Po návratu na Zemi jsme pozorovali na noční obloze hvězdná znamení a hledali to své. Koukli jsme na skutečnou oblohu obrovským dalekohledem a točili se v křesle jako budoucí kosmonauti.

Všichni jsme byli nadšeni a všem návštěvu Hvězdárny a planetária v Hradci Králové doporučujeme. Malé upozornění na závěr: Vhodné jen pro silné povahy... Komu je špatně na kolotoči, ať na vesmírnou loď nevstupuje.