Dekorace
Exkurze do Kutné Hory

Exkurze do Kutné Hory

Publikováno: 12.5.2022 Autor(ka): Kateřina Faltysová

Ve středu 11.5. se třída 7.A vypravila do Kutné Hory na dějepisnou exkurzi.

Program byl opravdu bohatý. Po příjezdu jsme navštívili kostnici v Sedlci a katedrálu Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele, kde se nám věnovala paní lektorka. Děti se dozvěděly mnoho informací o historii obou staveb, jejich významu a architektuře. Poté nás paní učitelka Krsková provedla městem, prohlédli jsme si chrám sv.Barbory a Jezuitskou kolej. Posledním bodem našeho programu byla návštěva Českého muzea stříbra a středověkého dolu. Děti dostaly ochranné obleky a helmy a na vlastní kůži odzkoušely, jak úzko a temno v dole je. Myslím, že pro ty, kteří se odvážili do něj jít, byla návštěva dolu jistě nezapomenutelným zážitkem.