Dekorace
Exkurze Kutná Hora 8. tříd

Exkurze Kutná Hora 8. tříd

Publikováno: 4.10.2021 Autor(ka): Kamila Váňová

22. 9. vyjeli žáci 8. A i 8.B na exkurzi do Kutné Hory. První zastávkou byla kostnice pod kostelem Všech svatých na hřbitově v Sedleci u Kutné Hory. Všechny ohromila výzdoba z lidských kostí, které tu byly objeveny jako pozůstatky tisíců zemřelých z morových epidemií a obětí husitských válek. Poté se obě třídy i s průvodkyní přemístily do nedaleké katedrály Nanebevzetí Panny Marie a svatého Jana Křtitele. Ta je zapsaná na seznamu UNESCO a skrývá v sobě vzácné umělecké památky. Žáci si prohlédli i perlu Kutné Hory - chrám svaté Barbory.

Závěr kutnohorského putování patřil Českému muzeu stříbra a středověkému stříbrnému dolu. Tady v ochranném plášti, helmě a se svítilnou žáci sestoupili do stříbrného dolu a seznámili se s celým procesem těžby až po ražbu mincí. 

Všichni se vrátili plni nových zkušeností a dojmů.