Dekorace
Florbal - 1. a 3. místo v krajském kole

Florbal - 1. a 3. místo v krajském kole

Publikováno: 22.1.2024 Autor(ka): Veronika Macáková

V pátek 19.1.2024 starší děvčata a starší chlapci naší školy odjeli do Pardubic, kde se konalo krajské kolo ve florbalu, kam postoupili po vyhraných bojích v okrskovém a okresním kole.

Děvčata vyhrála a jsou nejlepší v celém kraji. Chlapci si odvezli krásné 3. místo.

Co napsal Denis Vinzens k průběhu utkání?: „Kluci začali skvělým výkonem proti ZŠ Zámecká Litomyšl, kterou nakonec porazili 4:1. Ani děvčata se neztratila a hned v prvním zápase vyhrála 3:1 proti výběru dívek ze Svitav. Po vydařených zápasech přišla nepříjemná sprcha v druhém zápase kluků proti domácím Pardubicím, které podcenili a podlehli jim 4:1. Děvčata svůj výkon ale udržela a v druhém zápase proti domácím Pardubicím vyhrála bez obdržené branky 3:0. Kluci ještě nevěšeli hlavu, ale věděli, že další zápas proti ZŠ z Chrudimi musí vyhrát. Nastoupili do zápasu připraveni, ale soupeř byl lepší a po únavných chvílích kluci neuhráli postup a prohráli 0:1. Děvčata na poslední zápas šla odhodlaná vyhrát, a tak se i stalo. Výrazně porazila ZŠ ze Slatiňan 7:1 a zajistila si postup do dalšího kola. Kluci nakonec brali 3 místo, ale i tak byli spokojeni. Jak řekl kapitán Patrik Držmíšek: „Třetí místo, taky místo."
 
Děvčata by měla postoupit do republikové kvalifikace a vítěz kvalifikace postupuje na republiku. Kde a kdy budou další kola záleží na MŠMT, zda-li právě tento sport a tuto kategorii finančně podpoří. Vše se dozvíme až v březnu. 
 

Školu reprezentovali:

Justýna Šigutová, Alena Hofmanová, Veronika Komárková, Anežka Malochová, Veronika Kubíčková, Kristýna Slivová, Tereza Matoulková, Aneta Macháčková, Nela Horváthová, Kristýna Bargelová a Klára Pinkasová

Tomáš Pávek, Patrik Držmíšek, Denis Vinzens, Antonín Rusiňák, Mikuláš Stárek, Michal Nováček, David Kysilka, Roman Šulc, Tomáš Hozák, Jan Marhold, Miloš Jan Jiříček

Gratulujeme a děkujeme všem za skvělou reprezentaci školy!

 

 

Přiložené soubory ke stažení