Klima školy

Publikováno: 11.2.2022 Autor(ka): Zdena Müllerová

Když se řekne škola … Vybaví se nám prostředí, které všichni důvěrně známe. Ke zjištění případných nedostatků a ke zlepšení života ve škole, může pomoct informace žáků i učitelů a zaměstnanců. Proto jsme oslovili všechny a požádali jsme je, aby se zamyslili nad uvedenými tvrzeními, které souvisejí s naší školou a s tím, co se v ní děje.

V instrukcích stálo:„Posuzuj svoji celou školu, všechny svoje učitele i spolužáky, které znáš. Přemýšlej, jak to vnímáš ty. Zvaž a rozhodni se, zda s určitým názorem nebo situací můžeš rozhodně souhlasit, spíše souhlasit, spíše nesouhlasit a nebo rozhodně nesouhlasit. Zaklikni příslušné políčko. Je důležité, aby ses vyjádřil/a, na každém řádku.“ Veškeré dotazování bylo anonymní, žáci i učitelé se k vyplňování museli přihlásit svou e-mailovou adresou, protože možnost vyplnění dotazníku byla pouze pro doménu základní školy, ale formulář e-mailové adresy nesbíral, aby byla zachovaná úplná anonymita. Vyplnění dotazníku trvalo přibližně 30 minut. Dotazník vyplnilo 45 učitelů a 209 žáků 4. - 9. ročníku.

Na výsledky se můžete podívat v přiložených souborech. Určitě jsme z toho jako škola nevyšli špatně, a to nás těší:-)

Přiložené soubory ke stažení