Dekorace
Kluci a holky na čtyřech kolech

Kluci a holky na čtyřech kolech

Publikováno: 20.6.2024 Autor(ka): Olena Ninichuk

Včera 19.6 děti 5.B a 5.C navštívily muzeum ve Vysokém Mytě, kde měly možnost vidět unikátní výstavu "Kluci a holky na čtyřech kolech". 

Tuto výstavu připravila známá sběratelka kočárků Renáta Glänznerová a naše žáky nadchla svými exponáty a příběhy. Žáci se zaujetím poslouchali vyprávění paní průvodkyně o různých modelech kočárků, jejich historii a zajímavostech. Děti nejen viděly různé kočárky, ale také se dozvěděly o jejich vývoji a významu v různých obdobích. Kromě toho měly děti možnost vyzkoušet si dobové oblečení, což jim umožnilo ještě lépe si představit život v minulých stoletích. Tato interaktivní část prohlídky byla pro děti obzvláště zábavná.

Také se žáci seznámili s historií města a navštívili expozice Stratílek. Tato část exkurze jim ukázala, jak se vyvíjela hasičská technika a jaké nástroje a vybavení používali hasiči v minulosti.