Dekorace
Mimi, Líza a kamarádi z 1.A

Mimi, Líza a kamarádi z 1.A

Publikováno: 18.12.2023 Autor(ka): Pavlína Hájková

V pondělí 18. prosince navštívili žáčci městskou knihovnu a zúčastnili se besedy o knížce Mimi a Líza, doplněnou zábavným workshopem.

Dětská kniha Mimi a Líza, od autorek Kataríny Kerekesové, Kataríny Molákové a Alexandry Salmely vypráví nevšední příběhy dvou kamarádek, z nichž jedna je nevidomá. Knížku provází i nádherné ilustrace od autorek knihy, Borise Šimy a Ivany Šebestové. Děti znaly příběhy i ze stejnojmenného televizního seriálu. Příběh s názvem Neviditelná ryba zavedl žáčky do vodního světa plného přátelských i nepřátelských ryb. Malí posluchači si ho vyslechli, naučili se zajímavou básničku, vodu ztvárňovali pohybem a hráli si s rytmy. Vybarvili si krásné barevné rybky, které nalepili do společného velkého akvária a na závěr si zhotovili barevné papírové rybičky, které jim budou dělat radost doma. Poděkování za příjemný kulturní zážitek patří paní Plhákové, knihovnici, která si program pro děti připravila. Dětem se program opravdu moc líbil a už se těší na další návštěvu knihovny.