Dekorace
Návštěva dopravního hřiště ve spolupráci s BESIPEM

Návštěva dopravního hřiště ve spolupráci s BESIPEM

Publikováno: 8.9.2021 Autor(ka): Pavlína Hájková

V pondělí 6.9. se žáci 4.A zúčastnili sportovně bezpečnostní akce na mobilním dopravním hřišti v Chocni na koupališti. Teoretickou část zajišťoval BESIP. Děti si zopakovaly důležité pojmy a situace v každodenním silničním provozu: cyklista, povinná a doporučená výbava kola, cyklistická přilba (helma) a její správná velikost a nasazování, chodec, oblečení a obuv s reflexními prvky a páskami.

Žáčci úspěšně složili vědomostní kvíz a zasloužili si tak odměny s bezpečnostími reflexními prvky.

A potom už hurá na koloběžky a na kola. Samozřejmě se správně nasazenými přilbami! Na překážkové dráze trénovali své jízdní dovednosti na kolech. Ke kolům přidali i koloběžky a mohli vjet na mobilní dopravní hřiště. Po krátké instruktáži děti rozjely kola a koloběžky a trénovaly dopravní situace. Akci si všichni moooc užili a už se těší na její další jarní část.