Dekorace

Nové informace k testování a karanténám

Publikováno: 2.1.2022 Autor(ka): Zdena Müllerová

MŠMT poskytlo školám novou metodiku, jak se bude postupovat od 3. ledna 2022. Dochází k několika změnám. Nejdůležitější změna se týká toho, že se budou testovat všichni žáci i všichni zaměstnanci, bez ohledu na to, zda jsou očkovaní nebo zda prodělali v posledních 180 dnech nemoc covid 19. První dva týdny bude testování probíhat dvakrát týdně, vždy v pondělí a ve čtvrtek.

V případě, že bude někdo z žáků pozitivní při pondělním testování, odchází domů, absolvuje PCR test a vyčká na výsledek testu, spolužáky to nijak neovlivní. V případě, že se prokáže pozitivita při antigenním testu ve čtvrtek, pozitivní žák odchází domů, absolvuje PCR test a vyčká na výsledek testu. Jeho spolužáci budou do výsledku testu dodržovat zvýšená hygienická opatření včetně roušek při výuce, ale zůstávají ve škole. Do karantény třída odchází až ve chvíli, kdy je potvrzený pozitivní PCR test. Pak už nastupují pravidla, která znáte z listopadu nebo prosince. Další pozitivní případy ve třídě mohou karanténu prodloužit. Elektronické žádanky na PCR test obdržíte formou SMS do 24 hodin, pozitivní případy antigenních testů, resp. rizikové kontakty, zadává do systému vedení školy.

Celý pokyn naleznete v příloze.

Přiložené soubory ke stažení