Dekorace
Okresní kolo Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji

Okresní kolo Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji

Publikováno: 16.2.2022 Autor(ka): Martina Krsková

Příprava na letošní soutěž se nesla v duchu protiepidemických opatření, občas byl někdo ze žáků v karanténě či nemocen a deset dnů před soutěží musela již veškerá příprava probíhat pouze on-line. Žáci se téměř denně připojovali přes meet, upravovali své prezentace, dokumenty a připravovali se na soutěž. 

Ve středu 2. února nastal den D a proběhlo okresní kolo Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji. Vzhledem k epidemické situaci se soutěž odehrávala prezenčně i on-line. Naši žáci se do soutěže zapojili distančně, neboť do poslední chvíle nebylo jisté, zda budou ve škole, nebo v karanténě. Vše nakonec dopadlo dobře a v den soutěže se všichni sešli ve škole. Panovala nervozita a obavy, jak festival bude probíhat a zda se porotce podaří zaujmout.

V osm hodin se žáci připojili k soutěži a zanedlouho byli hodnotitelskou komisí vyzváni, aby představili své projekty. Pravidla byla přísná – prezentace musela trvat maximálně čtyři minuty (porotci měřili čas) a následující čtyři minuty měli hodnotitelé na dotazy. Na kameru museli žáci ukázat svůj poster.

A jak vše dopadlo? Všechny projekty postoupily do krajského kola, které se uskuteční 16. a 17. března v Pardubicích. Kromě toho projekt Víta Rozsívala, Václava Kubíčka a Vojtěcha Kastnera získal dvě zvláštní ceny lanškrounských firem Symbiom, s.r.o. a SCHOTT s.r.o. Ceny žákům přijel v úterý 15. února předat starosta města Lanškrouna Mgr. Radim Vetchý.

Naši školu v okresním kole soutěže reprezentovali:

Vít Rozsíval, Václav Kubíček a Vojtěch Kastner - projekt Pověsti očima dnešní generace aneb Jsou pověsti mrtvé?

Justýna Kučerová a Barbora Mařáčková - projekt Jedna pověst, dvě verze?

Justýna Smrčková, Karolína Kozáková a Valentýna Kozáková – projekt Cikánské pověsti z Chocně

Žákům děkuji za jejich zápal a odhodlání zapojit se do soutěže i v těchto nelehkých podmínkách, kdy mnoho věcí museli řešit distančně. Samotné výsledky potvrzují, že žáci přípravě na soutěž obětovali množství volného času. Mnoho úspěchů v krajském kole!