Dekorace
Osmáci na kolech

Osmáci na kolech

Publikováno: 10.6.2024 Autor(ka): Veronika Macáková

První týden v červnu se osmáci vydali na kolech do rekreačního zařízení Tramtáryje v Horním Jelení. Během tohoto týdne měli žáci možnost zažít spoustu zábavy a pohybu na čerstvém vzduchu.

 

Jakmile dorazili, ubytovali se, posilnili se obědem a už odpoledne se vrhli do luštění QR kódů. V úterý je čekal velký den – celodenní výlet na kolech. Aby si každý mohl vychutnat jízdu podle svých sil, rozdělili se do tří družstev podle výkonnosti. Středa byla zaslouženým odpočinkovým dnem, ale ani tak nechyběla zábava. Dopoledne si osmáci vyzkoušeli např. střelbu ze vzduchovky, řezání pilou, stavění stanu a vázání uzlů. Odpoledne se prošli na zmrzlinu, zahráli si ve društvech frisbee, fotbal a přehazovanou. Na hřišti bylo plno smíchu a přátelského soutěžení. Večer pak zakončili táborákem, kde si opekli buřty a společně zazpívali u ohně. Ve čtvrtek se vrhli na překážkovou dráhu na kole, která prověřila jejich zdatnost a obratnost. Nechyběly ani další sportovní dovednosti a lesní bitva, při které po sobě házeli papírovými koulemi. Odpoledne pak vyrazili na kolech do nedalekého Borohrádku, kde si někteří účastníci užili osvěžující plavání. Večer završili diskotékou, kde se mohli pořádně vyřádit. V pátek přišel čas sbalit si věci a vyrazit na kolech zpět domů.

Tento týden se pro děti, doufáme, stal nezapomenutelnou zkušeností.