Dekorace
Podzim nás baví!

Podzim nás baví!

Publikováno: 28.9.2021 Autor(ka): Pavlína Hájková

V pátek 24.9. se děti ze 4.A zúčastnily již tradiční podzimní výstavy hub v Orlickém muzeu.

Ačkoliv letošní podzim není zrovna ,,houbařským rájem", mohli jsme na výstavě shlédnout 350 druhů hub. Mykologové opět připravili skvělou výstavku a tím nás naladili ,,popadnout" košík a vyrazit za houbařskými zážitky. Prohlédli jsme si houby známé i méně známé, dokonce i houby velmi netradiční. Tou byla např. Lesklokorka lesklá, nejedlá houba, nehojný druh na kořenech a pařezech dubů (viz. foto). Žáčci využili vystavené houby, získané vědomosti a odborné informace k vyplnění své Houbařské knížky. Byli velmi zvídaví, vyhledávali odpovědi, řešili tajenky, vykreslovali houby dle skutečnosti a hledali nej....houby.

Užijme si krásné podzimní dny a vydejme se do přírody!