Dekorace
Poháry a plachetnice - všechno jsme snědli

Poháry a plachetnice - všechno jsme snědli

Publikováno: 24.3.2024 Autor(ka): Jana Adamcová

Ve čtvrtek ožila školní kuchyňka nadšenými kuchařkami a kuchaři ze třídy 2. A. Nejprve se seznámili s prostředím školní kuchyně a bezpečností práce. Pak se rozdělili do skupinek a po vysvětlení pracovního postupu se pustili do přípravy zdravé mrkvové pomazánky. Tu kreativci šikovně namazali na rozkrojené housky a dozdobili šunkou a rajčátkem. Z plátku sýra a kousku špejle vytvořili plachtu. Vznikly tak chutné toustové plachetnice.

A aby toho nebylo málo, děti vytvořily i dvoubarevné pudingové poháry s piškoty a zdobené ovocem.

Bohužel, nedaly jinak a své výtvory během chvilky snědly. Nadšení jim pak vydrželo i na mytí nádobí a úklid.

S takovou šikovnou a pracovitou partou se v kuchyňce zase brzy do přípravy  něčeho chutného pustíme.