Dekorace

Příměstský tábor - 1. běh

Publikováno: 15.7.2021 Autor(ka): Iva Šedová

Ve čtvrtek 1. 7. jsme zahájili 1. běh příměstského tábora v nedalekých Oucmanicích. Zde jsme navštívili středisko Ekopalety, kde na nás čekaly dva programy. V prvním programu s názvem Barvy země jsme se seznámili s výrobou a použitím netrdičních barev z hlinky. Pomocí kamenů se rozdrtila hlinka, kterou jsme smíchali se žloutkem a vodou. Vzniklo nám několik odstínů barev země a mohli jsme se pustit do malování. Ve druhém programu se z nás stali pekaři a upekli jsme si housky v peci. Hned jsme si na nich pochutnali společně s opečenými buřty.

 

 

V pátek jsme se moc těšili na Dolní Moravu do Mamutíkova vodního světa a do lanového centra. Čekalo nás plnění různých úkolů i zdolání lanových překážek a horolezecké stěny. 

Po svátcích jsme se opět sešli a zavítali vlakem do Třebechovic pod Orebem. Prošli jsme si husitskou stezku až pod památný vrch Oreb a v místním muzeu jsme si prohlédli interaktivní výstavu. Odměnou nám byla mapka a stolní hra na vlastní dotvoření. 

Další čtvrtek patřil opět cestování, autobus nás dovezl do Zoo v Olomouci. Bohužel nebylo možné navštívit vnitřní pavilony, za to jsme si to vynahradili v ohradě s kozami, které je možné si pohladit a nakrmit. Těšili jsme se na oblíbená zvířátka, ale poznali jsme zajímavé i méně známé druhy.

V pátek nám bohužel nepřálo počasí, proto nás čekala suchá varianta ve škole v podobě soutěže družstev s plněním úkolů, rébusů a hádanek. Překvapením bylo filmového představení v kině. Pobavili jsme se u filmu Divoký Spirit. Na závěr jsme si všichni vyplnili prázdninový deník.

Fotogalerie.