Dekorace
Projektový den 8.A v Olomouci

Projektový den 8.A v Olomouci

Publikováno: 2.12.2022 Autor(ka): Zdena Müllerová

Pro projektový den jsme si vybrali docela žhavé téma dnešní doby - Hoaxy, dezinformace a fakenews na sociálních sítích. Při workshopu jsme zjistili, že nás daleko víc baví dělat trolly než české elfy:-)

Workshop byl zajímavý, vedli ho dva studenti z olomoucké univerzity a svými znalostmi a zkušenostmi nám skoro stačili:-). Všichni jsme živě diskutovali a každá skupina vymyslela a odprezentovala vlastní hoax. Dílna kritického myšlení se odehrávala v malém sále Pevnosti poznání v Olomouci a my jsme pak měli možnost prohlédnout si všechny expozice Pevnosti a ve dvou skupinách jsme měli možnost strávit hodinu v planetáriu, kde jsme měli mléčnou dráhu, mlhovinu nebo Saturnovy prstence na dosah ruky.

Před odjezdem vlaku jsme stihli i Šantovku, kde jsme měli individuální volno. Nejprve jsme vzali útokem McDonald, KFC nebo Burger King, abychom se najedli, a pak jsme nakupovali dárky pro sebe nebo pro své blízké, protože Vánoce už klepou na dveře.